ŠC Draš

OBE SLOVENSKI REPREZENTANCI V FINALU

V Mariboru smo spremljali drugi dan srednjeevropskega prvenstva za odbojkarice do 19 let in odbojkarje do 20 let. Slovenski izbrani vrsti deklet in fantov sta se uvrstili v veliki finale in se bosta jutri borili za zlato odličje.

CEV

ZA MLADIMI ODBOJKARJI PRVI DAN PRVENSTVA

V Mariboru se je zaključil prvi dan srednjeevropskega prvenstva za odbojkarice do 19 let in odbojkarje do 20 let, na katerem se med seboj merijo izbrane vrste Avstrije, Hrvaške, Madžarske in Slovenije.

ROK MOŽIČ NAJBOLJ OBETAVEN ŠPORTNIK 2021

Slovenski odbojkarski reprezentant Rok Možič je po mnenju slovenskih športnih novinarjev najbolj obetavna športna osebnost leta 2021. Slovenska odbojkarska reprezentanca, ki se je z evropskega prvenstva na Poljskem vrnila s srebrom, je na glasovanju osvojila 2. mesto.

SLOVENKE DOBILE TEKMICE V EVROPSKI LIGI

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca bo v srebrni evropski ligi, ki se bo začela 25. maja, igrala proti Luksemburgu, Švedski, Portugalski in Estoniji. Cilj naših odbojkaric je preboj v elitno zlato evropsko ligo, v katero se bodo uvrstile le zmagovalke.

FIVB

SLOVENCI BODO LIGO NARODOV ZAČELI V BRAZILIJI

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca bo tudi v sezoni 2022 igrala v elitni Ligi narodov, v kateri je letos nastopila prvič in osvojila visoko 4. mesto. Naši fantje bodo najprej odpotovali v Brazilijo, sledili bodo obračuni na Filipinih, tretji turnir bo gostila Rusija.

CEV

ŠTALEKAR V GRČIJI S KAR ŠESTIMI BLOKI

Slovenski odbojkarji in odbojkarice še naprej dobro izkoriščajo priložnost za dokazovanje v dresih klubov po vsej Evropi. Rezultatsko minuli vikend sicer niso bili zelo uspešni, z izjemo Darje Eržen, Roka Možiča in vseh treh reprezentantov v grškem prvenstvu.

MARKOVIČEVA IN MOŽIČ ŠE NAPREJ ODLIČNA

Slovenski reprezentanti so minuli vikend zaključili s polovičnim uspehom, saj njihove ekipe v prvenstvih po Evropi niso bile tako uspešne kot v preteklih koncih tednov. Še naprej na visoki ravni v Franciji igra Nika Markovič, Rok Možič je za Verono znova dosegel največ točk.

Aleš Oblak/CEV

SLOVENCI REZULTATSKO TOKRAT MANJ USPEŠNI

Slovenski reprezentanti v klubih po Evropi še naprej igrajo na visoki ravni, a minuli vikend rezultatsko niso bili tako uspešni kot v preteklih prvenstvenih krogih. Naziva najkoristnejše igralke se je tokrat veselila Nika Markovič, odličen je bil tudi Alen Pajenk.

CEV

DO NAZIVA MVP TOKRAT TONČEK ŠTERN

Slovenski odbojkarji in odbojkarice, ki si kruh služijo v tujih prvenstvih po Evropi, imajo za seboj zelo uspešen vikend. Zelo dobro sta igrala Tonček Štern in Jan Kozamernik, v dobri formi sta še naprej Darja Eržen in Saša Planinšec.

ZA REPREZENTANTKE VSE VEČ PRILOŽNOSTI

Slovenski odbojkarji in odbojkarice so s svojimi klubi po Evropi odigrali nove prvenstvene kroge. Vse več priložnosti za dokazovanje dobivajo naša dekleta, na visoki ravni so tudi tokrat igrali naši reprezentanti.