OZS

SLOVENCI V JEGLAVO PO EVROPSKO PRVENSTVO

Slovenska moška mladinska reprezentanca danes potuje v Jeglavo, kjer bo nastopila na kvalifikacijah za evropsko prvenstvo do 20 let. V boj za EuroVolley se bodo varovanci Zorana Kedačiča podali skupaj z Romunijo, Češko in Latvijo.

SLOVENKE DOBILE NASPROTNICE ZA EUROVOLLEY

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca se bo za uvrstitev na evropsko prvenstvo leta 2023 pomerila z Avstrijo, Azerbajdžanom in Gruzijo. Uvodna tekma kvalifikacij bo 20. avgusta, prve nasprotnice naših deklet pod vodstvom Marca Bonitte bodo Gruzijke.

Dominik Snedec

MLADI SLOVENCI ZA UVOD Z ROMUNIJO

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca do 20 let bo v Latviji nastopila na kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Naši odbojkarji pod vodstvom Zorana Kedačiča si bodo v Jeglavi v obračunih z Romunijo, Češko in Latvijo skušali priigrati uvrstitev na EuroVolley.

CEV

SLOVENKE V MARIBORU ZA VOZOVNICO ZA EP

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca do 19 let si bo na kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, ki jih bo od 8. do 10. aprila gostil Maribor, skušala zagotoviti še tretji nastop na EuroVolleyju. Slednji bo med 27. avgustom in 4. septembrom potekal v Severni Makedoniji.

FIVB

BONITTA REPREZENTANTKE ZBRAL V LJUBLJANI

Selektor slovenske ženske odbojkarske reprezentance Marco Bonitta se je danes mudil v Ljubljani, kjer je opravil uvodne sestanke z reprezentantkami in jim predstavil način dela, vizijo in cilje, spregovoril pa je tudi o aktivnostih pred začetkom aprilskih priprav v Kranjski Gori.

CEV

ACH VOLLEY PO ZLATEM NIZU BREZ FINALA

Na povratnem dvoboju polfinala evropskega pokala CEV Challenge smo v Areni Narbonne spremljali obračun med domačo ekipo Narbonne Volley in ACH Volleyjem Ljubljana. V odločilnem zlatem nizu so bili za odtenek boljši odbojkarji Narbonne Volleyja in se uvrstili v veliki finale.

ACH VOLLEY LJUBLJANA V FRANCIJO PO PREOBRAT

V torek, 1. 3., ob 19. uri odbojkarje ACH Volleyja Ljubljana čaka povratna tekma polfinala pokala CEV Challenge, na kateri se bodo še drugič v manj kot tednu dni pomerili s francoskim Narbonne Volleyjem ter se kljub ne najboljšemu izhodišču poskušali uvrstiti v finale pokala CEV.

Alen Hadžić

ACH VOLLEYJU LJUBLJANA PREOBRAT NI USPEL

Na prvi polfinalni tekmi evropskega pokala CEV Challenge smo v dvorani Tivoli pred več kot 1000 glavo množico spremljali obračun domačega ACH Volley Ljubljana in Narbonne Volleyja. Na zanimivem obračunu je bila z rezultatom 3:2 (-23, -22, 28, 16, -10) boljša francoska vrsta.

KAMNIČANKE OSTALE PRI TREH NASLOVIH MEVZE

Odbojkarice Calcit Volleyja so na finalni tekmi zaključnega turnirja lige MEVZA izgubile proti Vasasu Budimpešta z 0:3 (-22, -16, -19). Za Madžarke je to prva lovorika, Kamničanke ostajajo pri treh. Na tekmi za tretje mesto je Nova KBM Branik s 3:1 premagala SVS Post.

Klemen Brumec

KAMNIČANKE V FINALU, MARIBORČANKE ZA BRON

Odbojkarice Calcit Volleyja so v polfinalu zaključnega turnirja srednjeevropske lige na Dunaju premagale domačo ekipo SVS Post Schwechat s 3:2 (22, 7, -23, -20, 11). V prvem polfinalu je bil Vasas Budimpešta s 3:1 (-21, 19, 13, 26) boljši od Nove KBM Branika.