DOBRO IGRO POTRDILI Z ZMAGO

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tretjem krogu srednjeevropske lige pred svojimi navijači premagali Maribor s 3:0 (18, 19, 20). Svojo naslednjo tekmo v srednjeevropski ligi bodo imeli Kamničani v nedeljo, 27. oktobra, ob 18. uri v Kašteli.

Nika Haler Metelko

ATK GROSUPLJE - ANKARAN 3:0

Igralke ATK Grosuplje so v uvodu prvenstva v 1A. DOL s 3:0 (19, 12, 23) premagale gostje iz Ankarana. Prva dva niza so gladko dobile Grosupeljčanke, tretji niz pa v napeti končnici za zmago s 3:0. In veselje po prvi zmagi je bilo zasluženo.

OK Kamnik

ROTO-KEMA PUCONCI - CALCIT VOLLEY II 0:3

V prvem krogu 1. B DOL za ženske sta se ob 19. uri pomerili domača ekipa Roto-Kema Puconci in gostujoča ekipa Calcit Volley II. Tekma se je končala v prid gostujoče ekipe, ki je slavila s 3:0 (-19, -15, -14) ter si s tem izborila prve tri točke prvenstvene točke.

Matevž Ambrožič

HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV - PANVITA POMGRAD 3:0

V 2. krogu 1. DOL za moške sta se srečali ekipi Hiša na kolesih Triglav in Panvita Pomgrad. Zmago s 3:0 (23, 13, 20) so zasluženo slavili domači odbojkarji, ki so bili predvsem v drugem in tretjem nizu precej boljši nasprotnik.

Borut Jurca

SALONIT ANHOVO - ŠOŠTANJ TOPOLŠICA 3:0

V 2. krogu 1. DOL za moške sta se srečali ekipi Salonit Anhovo in Šoštanj Topolšica. Z rezultatom 3:0 (-20, -13, -18) so bili boljši domači odbojkarji, ki so tako vknjižili drugo letošnjo prvenstveno zmago.

LUKA KOPER - SIP ŠEMPETER 2:3

Odbojkarice Luke Koper so v prvem krogu 1A. DOL v do konca napeti tekmi izgubile proti SIP Šempetru z 2:3 (19, 20, -10, -18, -17). Po prvih dveh nizih za Koprčanke in nato dveh za Šempetranke, se je v petem bila igra za vsako točko, več sreče so imele gostje.

Gen-i volley

GEN-I VOLLEY - FORMIS 3:0

Na prvi tekmi letošnje ligaške sezone je ekipa GEN-I Volley zanesljivo premagala ekipo Formula Formis, z rezultatom 3:0 (14, 21, 11) ter si tako priborila prve tri točke.

ŽOK LJUTOMER - OD KRIM 1:3

V prvi tekmi 1 B. lige za odbojkarice v sezoni 2019/20 sta se prvič srečali ekipi ŽOK Ljutomer in OD Krim iz Ljubljane. Gostje so igro zanesljivo dobile z rezultatom 1:3 (-13, -17, 28, -17). Domačinke so bile enakovredne zgolj v tretjem setu.

KRKA - MARIBOR 2:3

V drugem krogu prvenstva sta se v Novem mestu pomerila MOK Krka in OK Maribor. Zmagovalca je odločil šele peti niz, zmage z 2:3 (17, -17, -20, 25, -13) pa so se razveselili Mariborčani. Najbolj razpoložena igralca sta bila Kosmina in Možič, oba sta dosegla po 23 točk.

Klemen Brumec

POKALNE PRVAKINJE BOLJŠE OD DRŽAVNIH

Za uvod v sezono sta se v prvem krogu 1A. DOL za ženske v Kamniku pomerili najboljši slovenski ženski ekipi, Calcit Volley in Nova KBM Branik. Ker je tekma štela tudi za srednjeevropsko ligo, je imela dvojni pomen, s 3:0 (24, 22, 20) pa so slavile domače odbojkarice.