Avtor: OZS
Potem ko je Kranjska Gora leta 2019 in 2021 gostila evropsko trenersko konvencijo, k nam zdaj prihaja še dolgo pričakovan seminar FIVB, ki predstavlja še en korak k razvoju odbojke na mivki pri nas. V Novem mestu bo trenerjem ves teden predaval priznani odbojkarski strokovnjak Vangelis Koutouleas.
Med najbolj zaslužnimi, da bomo dogodek lahko spremljali v Sloveniji, je nekdanja reprezentantka in ena najuspešnejših slovenskih odbojkaric, Jana Vernig, ki v Novem mestu že vrsto let skrbi za razvoj odbojke: »Pred nekaj leti smo na Loki dobili nova igrišča in od takrat na njih gostimo večje prireditve. Odbojko na mivki želimo v lokalnem okolju razviti v največji možni meri, zato iščemo različne načine, kako to narediti. Eden od korakov je, da usposobimo trenerje in kakovostno delamo. Ker v Sloveniji za odbojko na mivki še nimamo usposabljanja, smo se odločili za organizacijo seminarja FIVB in tudi za prihod izjemno izkušenega inštruktorja.«
Na evropskih tleh so tovrstni seminarji bolj kot ne redkost, zato so prizadevanja novomeškega kluba še toliko pomembnejša. »Zahvala za to, da bomo pri nas gostili tako pomemben dogodek, gre predvsem Ženskemu odbojkarskemu klubu TPV Volley Novo mesto, na OZS pa smo projekt seveda takoj podprli. Menim, da bo mednarodni seminar na najvišji ravni, ki ga bomo na področju odbojke na mivki v Sloveniji lahko spremljali prvič, veliko pripomogel k nadaljnjemu razvoju te panoge pri nas,« je dejal generalni sekretar OZS, Gregor Humerca.
Seminar bo zelo pomemben tudi za lokalno okolje, predvsem pa za mednarodno povezovanje, ki je po mnenju Vernigove ključno za popularizacijo odbojke na mivki: »K nam bodo prišli trenerji z vsega sveta, na Loki pričakujemo zelo pisano druščino. Nadejamo se novih poznanstev, skozi katera si obetamo dolgoročno sodelovanje pri projektih kot so turnirji, kampi, priprave in izmenjave. Vse to zagotavlja razvoj in v našem klubu smo odprti za vse te možnosti, veseli pa smo tudi podpore naše občine. Upamo, da se bo izobraževanja udeležilo tudi čim več slovenskih trenerjev, ki bodo znanje nato prenesli naprej v svoja lokalna okolja in prispevali k temu, da bo slovenska skupnost odbojke na mivki rastla. Gre za zares lep šport, mladi ga imajo radi, radi ga igrajo in ima velik potencial.«