ParaVolley Europe

V ŠEMPETRU ZLATA IN SREBRNA LIGA NARODOV

Slovenski paraodbojkarski reprezentanci v letu 2024 čaka nastop v zlati in srebrni ligi narodov. Tako dekleta kot fante bomo spremljali v Šempetru v Savinjski dolini, kjer se bodo podali v boj za najvišja mesta.

NAŠE PARADOBOJKARICE PARAŠPORTNA EKIPA LETA!

Ženska reprezentanca v paraodbojki je bila razglašena za Parašportno ekipo leta 2023! Naše paraodbojkarice so se z evropskega prvenstva v Italiji namreč vrnile s srebrnim odličjem, v Zlati ligi narodov pa so osvojile bron. Čestitke!

ParaVolley Slovenia

ŠEMPETRANI ZNOVA DRŽAVNI PRVAKI

Na Ravnah na Koroškem se je odvijalo državno prvenstvo v odbojki sede, na katerem so se novega naslova slovenskih prvakov veselili odbojkarji in odbojkarice OK SIP Šempeter v Savinjski dolini.

SLOVENKE NA VISOKEM DRUGEM MESTU

Evropska zveza za paraodbojko (PVE) je objavila najnovejše lestvice. Na njih je zelo visoko uvrščena naša ženska izbrana vrsta, ki zaseda drugo mesto, moška reprezentanca pa je na prav tako visokem desetem mestu.

World ParaVolley

ODBOJKARICE SEDE IZ EGIPTA S 6. MESTOM

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede je na svetovnem pokalu v Egiptu zasedla končno šesto mesto. V tekmi za 5. mesto so bile boljše Ukrajinke s 3:0 (20, 21, 21).

SLOVENKE V EGIPT PO VOZOVNICO ZA POI

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede je odpotovala v Kairo, kjer jo v nedeljo čaka uvodna tekma svetovnega pokala. Naša dekleta bodo v Egiptu lovila tudi vozovnico za nastop na paralimpijskih igrah v Parizu.

SLOVENSKE PARAODBOJKARICE DO SREBRA NA EP

Slovenske paraodbojkarice so morale v finalu evropskega prvenstva v Caorleju priznati premoč gostiteljicam Italijankam, ki so slavile s 3:1 (17, -22, 16, 22). Naša dekleta se tako domov vračajo s srebrom

PVE

SLOVENKE V FINALU EVROPSKEGA PRVENSTVA

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede se je na evropskem prvenstvu v italijanskem Caorleju uvrstila v finale. V današnjem polfinalu so Slovenke premagale Nemčijo s 3:1 (15, -23, 19, 19).

SLOVENKE V ITALIJO PO ODLIČJE

Sosednja Italija bo gostila letošnje evropsko prvenstvo v odbojki sede, ki se bo odvijalo med 9. in 16. oktobrom v mestu Caorle. Na njem bosta nastopili naša ženska in moška reprezentanca, pri čemer imajo dekleta zelo visoke cilje.

OKS-ZŠZ

NAŠIM ODBOJKARICAM NA KRETI ZLATO

Grška Kreta je med 9. in 16. septembrom gostila tretjo različico sredozemskih iger na plaži, na katerih so si slovenske paraodbojkarice Tija Vrhovnik, Barbara Kocmur in Lena Gabršček priigrale zlato odličje. Matjaž Majdič, Jaša Bartelj in Jordan Jakin so bili peti.