Avtor: OZS
Naša tretja predstavnika v zaključnih bojih, Danijel Pokeršnik in Tadej Boženk, sta bila četrta.
Zemljak in Jan Pokeršnik sta se do velikega finala prebila potem, ko sta v napetem polfinalnem obračunu, z 22:20 in 21:15, premagala Švicarja Floriana Breerja in Yvesa Haussenerja, pred tem pa sta bila v še enem izenačenem dvoboju, s 24:22, 14:21 in 15:11, uspešnejša od Ukrajincev Sergeja Popova in Vladislava Jemeliančuka.
V finalu sta se naša najboljša odbojkarja na mivki še drugič na tem turnirju srečala z Valerijem Samodajem in Tarasom Miškivom. V skupinskem delu sta bila, z 2:1 (-13, 16, 13), uspešnejša Rusa, ki sta bila tudi v boju za zlato previsoka ovira za naša predstavnika. Tekmeca, za katera je bil to prvi skupni turnir, Samodajev pa prvi po štirih letih po premoru zaradi spremembe državljanstva, sta bila pred nabito polnimi tribunami na Kongresnem trgu boljša z 21:14 in 21:17. »Za naju je bil to zares dober turnir. Nisva ravno razmišljala o zmagi, saj je bil to za Valerija prvi nastop po zares dolgem premoru. Tekmovanje sva celo začela v kvalifikacijah in prišla vse do konca, zato sva zares, zares srečna,« je bil uspeha vesel Miškiv.
Zemljak in Pokeršnik sta si seveda želela zmage pred domačim občinstvom, a se jima tokrat ni izšlo po načrtih. »Z drugim mestom sva seveda lahko zadovoljna, nekoliko manj pa sva lahko zadovoljna z zadnjo predstavo. Tekmecema nisva nudila posebnega odpora in tako sta naju lahko gladko premagala,« je finalni obračun pokomentiral Jan Pokeršnik.
Svojo najboljšo uvrstitev na turnirjih svetovne serije sta zabeležila druga slovenska predstavnika v izločilnih bojih, Tadej Boženk in Danijel Pokeršnik, ki jima je v malem finalu zmanjkalo nekaj moči. Korošca sta namreč igrala rekordno dolg četrtfinalni dvoboj proti Avstrijcema Thomasu Kunertu in Petru Eglseerju in ga na koncu dobila s 37:35, 17:21 in 12:15, veliko moči pa sta porabila tudi v polfinalu, v katerem sta, z 20:22 in 19:21, klonila proti Samodaju in Miškivu. V boju za tretje mesto sta bila za Slovenca premočna Švicarja Breer in Haussener, ki sta se po zmagi, s 17:21, 21:13 in 15:10, veselila svojih prvih stopničk. »Morda nama je na koncu res zmanjkalo energije. V prvem nizu sva dokazala, da lahko igrava dobro in zmagala. V nadaljevanju sta se začeli nabirati izmučenost in nezbranost, sledile so napake. Nasprotnika jih nista delala in tekma se je tu zlomila,« je tekmo komentiral Tadej Boženk.
Odlični Slovenki, Ana Skarlovnik in Jelena Pešić, sta se prav tako veselili svojega največjega uspeha v karieri. Dekleti sta turnir začeli z dvema zmagama in si v skupinskem delu tekmovanja zagotovili prvo mesto ter neposredno uvrstitev v četrtfinale. V njem sta s še eno borbeno predstavo, s 16:21, 21:12 in 15:13, slavili nad Avstralkama Nicole Laird in Brittany Kendall. Našima dekletoma ni uspelo zmagati le v polfinalu, v katerem sta jima poraz, s 17:21 in 20:22, zadali kasnejši zmagovalki, Švicarki Esmee Böbner in Zoe Verge-Depre.
V boju za bronasto odličje sta Skarlovnikova in Pešićeva, z 21:13 in 21:19, še enkrat na ljubljanskem turnirju odpravili Poljakinji Agato Ceynowo in Martino Kloda. »Z Ano se že nekaj let poslavljava od odbojkarske kariere oziroma od tekmovanj v odbojki na mivki, a naju ljubezen do tega športa vedno znova združuje in vrača nazaj na igrišča. Zdaj so najini otroci že dovolj stari, da imava dovolj časa zase, tako da lahko izpeljeva turnirje v tujini. S tem rezultatom sva res lahko zadovoljni. Danes sva se počutili dobro, malo sva bili utrujeni. A to je to, ali izgubiva, ali zmagava. Nasprotnici sva spoznali v skupinskem delu. Poznali sva njune dobre in slabe lastnosti. Pokazali sva dobro igro in sva res zadovoljni,« je po zmagi v malem finalu dejala Jelena Pešič.
Ženski finalni obračun sta Böbnerjeva in Verge-Deprejeva proti Ukrajinkama Ini in Irini Makhno dobili z 21:16 in 21:17. »Zelo sva se zabavali med igranjem tukaj v Ljubljani! To je bil najin prvi nastop v finalu na turnirju svetovne serije in uspelo nama je osvojiti zlato. Zagotovo je bila to nepozabna izkušnja. Tudi ostale ekipe so igrale dobro, vendar smo jih dobro analizirali in izšlo se je za končno zmago,« je bila po zmagi vesela Verge-Deprejeva.