Odbojkarska zveza Slovenije
Untitled Document

ŽENSKA REPREZENTANCA V ODBOJKI SEDE

Untitled Document

Prvo uradno tekmo je slovenska ženska reprezentanca, ki je doslej nanizala izjemne uspehe, odigrala leta 1995. Prvi selektor naše izbrane vrste je bil Adolf Urnaut, ki je dekleta vodil vse do leta 2011, ko je mesto na slovenski klopi prepustil Simonu Božiču.

Leta 1995 so se Slovenke prvič predstavile na evropskem prvenstvu in že v svojem prvem poizkusu prišle do bronastega odličja. Štiri leta kasneje so naše odbojkarice postale evropske prvakinje, leta 2000 pa so prvič igrale na svetovnem prvenstvu in se veselile bronaste kolajne. Na prvih paraolimpijskih igrah, leta 2004 v Atenah, je slovenska izbrana vrsta osvojila 4. mesto.

Doslej so dekleta nastopila že na dvanajstih evropskih prvenstvih in domov prinesla devet odličij, zadnjega leta 2015, ko so bile naše odbojkarice tudi gostiteljice prvenstva stare celine. Reprezentanca je skupaj vknjižila še pet nastopov na svetovnih prvenstvih, nazadnje leta 2018, pohvalijo pa se lahko s tremi medaljami.

Slovenke so na paraolimpijskih igrah igrale trikrat, leta 2004, 2008 in 2012 in bile dvakrat četrte, igre v Londonu pa so zaključile na 6. mestu. 

Untitled Document
# Ime in priimek Datum rojstva Vloga Višina Trenutni klub
3 Senta Jeler 25.7.1994 158 IŠD Maxi
4 Mira Jakin 22.10.1957 164 MDI Nova Gorica
6 Suzana Ocepek 24.11.1985 169 IŠD Maxi
7 Klara Vrabič 22.05.2002 Sprejemalka
8 Danica Gošnak 14.2.1962 163 IŠD Samorastnik Ravne na Koroškem
11 Lena Gabršček 12.6.1994 169 IŠD Maxi
13 Klara Jeretina 19.04.2001
14 Tija Vrhovnik 10.11.1999 162 ŠDI Ljubljana
1 Jana Ferjan 28.2.1979 170 ŠDI Ljubljana
Untitled Document

3 Senta Jeler


Datum rojstva: 25.7.1994
Rojstni kraj: Brežice
Višina: 158
Trenutni klub: IŠD Maxi

4 Mira Jakin


Datum rojstva: 22.10.1957
Rojstni kraj: Modrejce
Višina: 164
Trenutni klub: MDI Nova Gorica


6 Suzana Ocepek


Datum rojstva: 24.11.1985
Rojstni kraj: Slovenj Gradec
Višina: 169
Trenutni klub: IŠD Maxi

7 Klara Vrabič

Pozicija: Sprejemalka

Datum rojstva: 22.05.2002
Rojstni kraj: Slovenj Gradec


8 Danica Gošnak


Datum rojstva: 14.2.1962
Rojstni kraj: Črna na Koroškem
Višina: 163
Trenutni klub: IŠD Samorastnik Ravne na Koroškem

11 Lena Gabršček


Datum rojstva: 12.6.1994
Rojstni kraj: Celje
Višina: 169
Trenutni klub: IŠD Maxi


13 Klara Jeretina


Datum rojstva: 19.04.2001
Rojstni kraj: Ljubljana

14 Tija Vrhovnik


Datum rojstva: 10.11.1999
Rojstni kraj: Ljubljana
Višina: 162
Trenutni klub: ŠDI Ljubljana


1 Jana Ferjan


Datum rojstva: 28.2.1979
Rojstni kraj: Ljubljana
Višina: 170
Trenutni klub: ŠDI Ljubljana

Untitled Document

Simon Božič

Vloga: selektor


Branko Mihorko

Vloga: pomočnik selektorja


Dejan Fabčič

Vloga: zdravnik

Untitled Document

TEKMOVANJE

KRAJ IN ČAS

EKIPA 1

REZULTAT

EKIPA2

Evropsko prvenstvo 15. 07. 2019
13:30
Budimpešta, Madžarska

SLOVENIJA
1:3
(25:19, 25:18, 16:25, 25:19)

NEMčIJA
Evropsko prvenstvo 16. 07. 2019
18:00
Budimpešta, Madžarska

MADžARSKA
0:3
(13:25, 17:25, 13:25)

SLOVENIJA
Evropsko prvenstvo 17. 07. 2019
15:45
Budimpešta, Madžarska

SLOVENIJA
3:0
(25:13, 25:8, 25:18)

HRVAšKA
Evropsko prvenstvo 18. 07. 2019
11:45
Budimpešta, Madžarska

SLOVENIJA
0:3
(14:25, 21:25, 18:25)

UKRAJINA
Evropsko prvenstvo 18. 07. 2019
18:00
Budimpešta, Madžarska

SLOVENIJA
3:0
(25:15, 25:11, 19:25, 25:21)

FINSKA
Evropsko prvenstvo 19. 07. 2019
10:00
Budimpešta, Madžarska

SLOVENIJA
3:0
(25:9, 25:15, 25:13)

ZDRUžENO KRALJESTVO VELIKE BRITANIJE IN SEVERNE IRSKE
Evropsko prvenstvo 19. 07. 2019
19:45
Budimpešta, Madžarska

MADžARSKA
0:3
(11:25, 23:25, 12:25)

SLOVENIJA
Evropsko prvenstvo 20. 07. 2019
10:00
Budimpešta, Madžarska

SLOVENIJA
3:0
(25:8, 25:16, 25:18)

HRVAšKA