Klemen Brumec

TUDI KAMNIČANI PO DRAMI NAPREDOVALI

Odbojkarji Calcit Volleyja so se po hudem boju na gostovanju v Näfelsu uvrstili v drugi krog pokala Challenge. Na prvi tekmi pred tednom dni so pred svojimi navijači premagali Biogas Volley Näfels s 3:0 (23, 13, 23), v gosteh pa so izgubili z 2:3 (26, -23, -19, 23).

ZANESLJIVO V DRUGI KROG POKALA CHALLENGE

Odbojkarice Calcit Volleyja so na povratni tekmi prvega kroga pokala Challenge sicer izgubile s Slavijo iz Bratislave z 2:3 (15, -18, 18, -22, -10), vendar so na prvi tekmi v Bratislavi slavile s 3:0 (16, 18, 16) in se zanesljivo uvrstile v drugi krog tega tekmovanja.

Aleš Oblak, CEV

NAJTEŽJA NALOGA PRED MARIBORČANKAMI

V evropskih pokalih bodo jutri nastopili štirje slovenski klubi. Odbojkarice Nove KBM Branik v pokalu CEV na gostovanju pri ruskemu Jeniseju čaka težko delo, GEN-I Volley ter ženska in moška ekipa Calcit Volley-ja so šestnajstino finala pokala CEV Challenge začeli z zmagami.

POTRDITI ZMAGO IZ BRATISLAVE

Odbojkarice Calcit Volleyja bodo na povratni tekmi prvega kroga pokala Challenge v sredo, 5. decembra, ob 20. uri v športni dvorani Kamnik gostile Slavijo iz Bratislave. Na prvi tekmi na Slovaškem so zmagale s 3:0 (16, 18, 16) in so z eno nogo že v drugem krogu.

O MARIBORČANIH ŠELE PO ŠVICI

Kamničani so pred slabim tednom dni na domačem igrišču premagali švicarski Biogas Volley Näfels s 3:0 (23, 13, 23), kar pomeni, da jim bosta v sredo na povratni tekmi za napredovanje v drugi krog zadoščala že dva osvojena niza. Tekma v Näfelsu se bo začela ob 19.30.

OK Žužemberk, OK Kamnik

V MLADINSKI PRVENSTVU LE ŠE ZAKLJUČNI TURNIR

Včeraj so potekali polfinalni turnirji DP za mladince, ki so nam prinesli ekipe, ki se bodo borile za letošnje naslove. Pri fantih bodo to Brezovica, Maribor, SIP Šempeter in Panvita Pomgrad, pri dekletih Calcit Volley, Nova KBM Branik, SIP Šempeter in OD Krim I.

Gregor Čiček, OD Vital Ljubljana

MLAJŠE ODBOJKARICE SPET NA PARKETU

Mlade odbojkarice so minulo soboto znova preizkusile parket in se med seboj pomerile na turnirjih za državno prvenstvo v mali odbojki. Dečki s tekmovanjem še niso začeli, jih pa prve tekme čakajo v soboto, 15. decembra.

IZJEMNA VRNITEV NEKDANJE EVROPSKE PRVAKINJE

S finalnima obračunoma se je zaključil turnir svetovne serije v odbojki na mivki v Ljubljani. Zlato odličje sta osvojili Grkinji Panagiota Karagkouni in Vasiliki Arvaniti, pri moških sta bila najboljša Belorusa Aleksander Žadkov in Pavel Pjatruška.

OK Kamnik

KAMNIŠKE MLADINKE ZANESLJIVO V FINALE

V dvorani OŠ Stranje je v organizaciji OK Kamnik potekal eden od dveh polfinalnih turnirjev mladinskega državnega prvenstva. Prvo mesto so prepričljivo osvojile odbojkarice Calcit Volley-ja, na finalnem turnirju bo igrala tudi Nova KBM Branik, ki je odpravila Zreče.

Tine Strosar

GEN-I VOLLEY - ANKARAN HRVATINI 3:0

V 8. krogu državnega prvenstva je ekipa Gen-i Volley v Gorici gladko opravila z ekipo Ankaran Hrvatini, in sicer s 3:0 ( 21, 7, 16).