OZS

RAZPIS ZA POKAL SLOVENIJE

Na osnovi Pravil Pokalnega tekmovanja v državi Sloveniji za tekmovalno sezono 2018/2019 Odbojkarska zveza Slovenije razpisuje tekmovanje za Pokal Slovenije.

LE ŠE TEDEN DNI DO ODBOJKARSKEGA SPEKTAKLA

Med 6. in 8. septembrom bomo v Ljubljani lahko spremljali doslej najmočnejši odbojkarski turnir pri nas. Slovenski odbojkarji bodo v Areni Stožice gostili kar tri reprezentance z vrha svetovne lestvice, ZDA, Kanada in Iran.

OK Kamnik

V SOBOTO ŽE PRVI KAMNIŠKI OBRAČUN

Odbojkarice prve ekipe Calcit Volleyja pod vodstvom Gregorja Rozmana vstopajo v četrti teden priprav na novo sezono. V soboto jih čaka prva letošnja preizkušnja, ko se bodo pomerile s svojo drugo ekipo, ki bo prvič zaigrala med najboljšimi slovenskimi klubi.

Aleš Fevžer/OKS

V SLOVENIJI PROJEKT RASTEMO Z ODBOJKO

Predsednik OKS-ZŠZ Bogdan Gabrovec in predsednik Odbojkarske zveze Slovenije, g. Metod Ropret, sta podpisala pogodbo o sodelovanju pri promociji odbojke ter projekta ''Play Volleyball, Grow with it'', oz. ''Rasti z odbojko''.

FIVB

JANČARJEVA IN KOTNIKOVA DO USPEHA KARIERE

Slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Jančar in Tjaša Kotnik sta se v Siofoku na Madžarskem veselili svoje prve zmage na turnirjih svetovne serije in dosegli največji uspeh v karieri. Njun uspeh sta s 5. mestom dopolnili Nina in Tajda Lovšin.

Cona.Center/Jure Zauneker

V ČETRTFINALU MEVZE PET SLOVENSKIH DVOJIC

Po prvem dnevu srednjeevropskega prvenstva v odbojki na mivki v Murski Soboti se je v četrtfinale uvrstilo kar pet slovenskih parov, dva pri fantih in trije pri dekletih.

BELGIJKE TUDI TOKRAT PREMOČNE ZA SLOVENKE

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je morala tudi na drugem medsebojnem obračunu kvalifikacij za evropsko prvenstvo priznati premoč Belgije. Tekmice, sicer sedma reprezentanca na evropski lestvici, so bile v 4. krogu tekmovanja boljše s 3:0 (-17, -16, -23).

Cona.center MS/Aleš Cipot

DVE ZLATI ODLIČJI NA PRVENSTVU MEVZA

Mladi slovenski odbojkarji na mivki, Zala Špoljarič in Lana Žužek ter Rok Možič in Jaka Udrih so na srednjeevropskem prvenstvu MEVZA do 18 let, ki ga je gostila Murska Sobota, osvojili naslov prvakov. Slovenska delegacija je ob tem osvojila še srebro in bron.

OLJA IN MAX NOVA KAPETANA CALCIT VOLLEY-A

V novi sezoni bosta obe prvi kamniški ekipi imeli nova kapetana. Namesto poškodovane Urške Igličar bo vezni člen med trenerjem Gregorjem Rozmanom in igralkami Olivera Kostić, pri fantih pa bo Andreja Štembergarja Zupana nasledil Maxson Pereira.

SLOVENKE PROTI BELGIJI PO PRESENEČENJE

Slovensko žensko odbojkarsko reprezentanco jutri v Mariboru čaka še zadnji krog prvega dela kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Naša dekleta so doslej premagala Izrael in Islandijo ter izgubila z Belgijo, prav Belgijke pa bodo jutrišnji tekmec naše izbrane vrste.