ŽE JUTRI ZNOVA S TURČIJO

Slovenska moška odbojkarska reprezentance je pripotovala v Samsun, kjer se bo jutri, v 4. krogu evropske lige, pomerila s Turčijo. Naša izbrana vrsta v letošnji sezoni na treh srečanjih še ni zmagala, zato si fantje še toliko bolj želijo prve zmage.

V 1. DOL BREZ ZGORNJE GORENJSKE

Vodstvo odbojkarskega kluba Zgornja Gorenjska je sporočilo, da zaradi pomanjkanja sredstev in domačega kadra prva članska ekipa ne bo več nastopala v 1. Državni odbojkarski ligi.

Calcit Volley

CALCIT VOLLEY Z NOVIM TRENERJEM

Za krmilom Calcit Volleyja bo odslej sedel Aleš Hribar, dosedanji pomočnik Gašperja Ribiča, ki je le nekaj dni nazaj sporočil, da se, vsaj za nekaj časa, umika iz trenerskih vod.

NAJVEČ ODLIČIJ MARIBORU, BRASLOVČAM IN VITALU

Minuli vikend so se zaključila letošnja državna prvenstva za mlade v petih starostnih kategorijah. Pri fantih se lahko s kar štirimi odličji pohvali OK Maribor, pri dekletih sta bila s po tremi medaljami najuspešnejša kluba OK Braslovče in OK Vital Ljubljana.

ŽOK Triglav Kranj

PRI KADETINJAH NAJBOLJŠE GORENJKE

V nedeljo 27.5.2018 je v organizaciji ŽOK Triglav Kranj potekalo sklepno tekmovanje v letošnji sezoni-finale državnega prvenstva v kategoriji kadetinj. Naslova slovenskih prvakinj so se veselile odbojkarice Zgornje Gorenjske.

SLOVENKE NADALJUJEJO S PRIPRAVAMI NA SP

Slovenska ženska reprezentanca v odbojki sede nadaljuje s pripravami na bližajoče se svetovno prvenstvo, ki našo zasedbo čaka julija letos. Tekmovanje, ki se bo začelo 14. julija, bo gostila Nizozemska.

Aleš Oblak/CEV

V LIGI PRVAKOV PRVIČ TRIJE SLOVENSKI KLUBI

Slovenski prvaki, odbojkarji ACH Volley Ljubljana, bodo v sezoni 2018/19 nastopili neposredno v skupinskem delu lige prvakov. Naše prvakinje, odbojkarice Nove KBM Branik, bodo nastopile v kvalifikacijah, prav tako kot tudi moška ekipa Calcit Volleyja.

Davor Magašić

CALCIT VOLLEY PRVAK V MALI ODBOJKI ZA DEČKE

Na finalnem turnirju v mali odbojki za dečke so največ pokazali Kamničani, ki so zasluženo postali državni prvaki, pred domačini iz Braslovč, tretje mesto so si priborili Mariborčani, nehvaležno četrto mesto je ostalo za Ljubljana Volley.

TUDI TURKI USPEŠNEJŠI OD SLOVENSKE VRSTE

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je izgubila tudi tretji obračun v evropski ligi. Na prvi domači tekmi so bili od naše vrste uspešnejši Turki, ki so slavili s 3:0 (-21, -20, 16).

Olimp Ljubljana

VITAL LJUBLJANA NAJBOLJŠI V MALI ODBOJKI

Odbojkarice Vitala Ljubljane so državne prvakinje v mali odbojki. V izjemno razburljivem in izenačenem finalu so z 2:1 (23, -22, 23) premagale Braslovče. Tretje mesto je zasedel Olimp Ljubljane, ki so bile v boju za 3. mesto z 2:0 (22, 18) slavile nad ŽOK Triglavom Kranjem.