Odbojkarska zveza Slovenije

Aleš Oblak/CEV

LEBEDEW NI VEČ SELEKTOR MOŠKE REPREZENTANCE

Avstralec Mark Lebedew ne bo več sedel na klopi slovenske moške odbojkarske reprezentance. Vodstvo Odbojkarske zveze Slovenije (OZS) se je namreč odločilo, da bo vodenje izbrane vrste na bližajočem se svetovnem prvenstvu v Sloveniji zaupalo Romunu Gheorgheju Cretuju.

Preberi več
Aleš Oblak

ZA SLOVENSKIMI ODBOJKARJI PRVI TEDNI PRIPRAV

za slovenskimi odbojkarji so skoraj trije tedni priprav na svetovno prvenstvo, ki se bo zanje začelo 26. avgusta, ko se bodo v Areni Stožice pomerili s Kamerunom. V naši izbrani vrsti so z do sedaj opravljenim delom zadovoljni, a je prostora za napredek še veliko.

Preberi več
Aleš Oblak

ZA SLOVENKAMI PRVI PRIPRAVLJALNI OBRAČUNI

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v Kranjski Gori odigrala tri pripravljalne tekme z Grčijo. Naša dekleta se namreč zavzeto pripravljajo na kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki se bodo začele 20. avgusta.

Preberi več
ParaVolley Europe

USPEŠNO SKLENJEN PRAZNIK PARAODBOJKE

V Ljubljani se je v ponedeljek sklenilo mednarodno tekmovanje Lidl Slovenija Odprto prvenstvo v paraodbojki na mivki sede in stoje 2022. Zmagovalno se je končalo tudi za Slovenijo, saj je ženska ekipa Slovenija 1 v kategoriji sede zasedla prvo mesto, srebrna je bila Slovenija 2.

Preberi več
Aleš Oblak

V BOJ ZA ODLIČJA LE KOTNIK IN MAROLT

Na Kongresnem trgu smo spremljali izločilne boje turnirja svetovne serije Beach Pro Tour Futures Ljubljana in dobili vse polfinaliste. V boj za odličja se bosta od slovenskih parov podali le Tjaša Kotnik in Maja Marolt, Rok Bračko in Jan Pokeršnik sta izgubila v četrtfinalu.

Preberi več
Aleš Oblak

KOTNIKOVI IN MAROLTOVI V LJUBLJANI SREBRO

Slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Kotnik in Maja Marolt sta na turnirju svetovne serije Beach Pro Tour Futures Ljubljana osvojili srebrno odličje. Naši predstavnici sta morali v velikem finalu na Kongresnem trgu priznati premoč Kitajkama Zhu Lingdi in Wang.

Preberi več
OKS

SLOVENKE NA EYOF DO 6. MESTA

Slovenska mladinska reprezentanca je Olimpijski festival evropske mladine v Banski Bystrici zaključila na 6. mestu. Naša dekleta so morala na zadnji tekmi z 0:3 (20, 15, 16) premoč gostiteljici Slovaški.

Preberi več
Aleš Oblak

V IZLOČILNE BOJE TRI SLOVENSKE EKIPE

V Ljubljani smo po včerajšnjih kvalifikacijah danes spremljali skupinski del turnirja svetovne serije v odbojki na mivki, na katerem je v močni konkurenci nastopilo sedem slovenskih dvojic, v izločilne boje so se uvrstile tri.

Preberi več
Alen Hadžić

V LJUBLJANI PODELJENI DRŽAVNI NASLOVI

Kongresni trg je bil prizorišče zaključnih obračunov državnega prvenstva v odbojki na mivki, v kategorijah do 16, do 18 in do 20 let, na katerem so se najboljši mladi odbojkarji in odbojkarice pomerili za državne naslove.

Preberi več
VolleyballWorld

PROSTOVOLJSTVO NA SVETOVNEM PRVENSTVU

Pridruži se nam kot prostovoljka ali prostovoljec na svetovnem prvenstvu v odbojki za moške, ki ga bomo med 26. avgustom in 7. septembrom gostili v Ljubljani.