OZS

V LJUBLJANI KAR TRI TEKMOVANJA NA MIVKI

V Ljubljani bomo od 27. do 31. julija prvič spremljali svetovno serijo v odbojki na mivki v prenovljenem formatu Beach Pro Tour Futures Ljubljana. V boj za državne naslove se podajajo mladi odbojkarji na mivki, v središču prestolnice pa bomo znova gostili paraodbjkarje na mivki.

OKS

MLADE SLOVENKE BODO NASTOPILE NA OFEM

Slovenska mladinska reprezentanca pod vodstvom Sama Miklavca bo od ponedeljka, 25. julija, nastopala na Olimpijskem festivalu evropske mladine (OFEM) v Banski Bystrici na Slovaškem. Naše odbojkarice uvodoma čakajo obračuni s Slovaško, Italijo in Srbijo.

CEV

SLOVENKE PO PORAZU Z BOLGARKAMI ZA 7. MESTO

Slovenska reprezetanca do 17 let je morala v zaključnih bojih evropskega prvenstva na Češkem priznati premoč Bolgariji, ki je bila boljša z 0:3 (19, 17, 20). Naša dekleta se bodo jutri borila za končno 7. mesto.

FIVB

LOVŠINOVA IN KOTNIKOVA V MAROKU DEVETI

Slovenski odbojkarici na mivki Tajda Lovšin in Tjaša Kotnik sta na turnirju svetovne serije v Maroku osvojili 9. mesto. Naši predstavnici bomo že prihodnji teden spremljali na domačih tleh, saj se svetovna karavana zdaj seli v Slovenijo.

CEV

FINKE PROTI SLOVENKAM BREZ MOŽNOSTI

Slovenska reprezentanca do 17 let je na peti tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva prepričljivo, s 3:0 (18, 18, 23) premagala Finsko. Naše odbojkarice so se tako uvrstile v drugi tel tekmovanja na Češkem.

Aleš Oblak/OK Trigla Kranj

V KRANJU ZA DRŽAVNE NASLOVE NA MIVKI

Jutri se začenja Zavarovalnica Sava državno prvenstvo v odbojki na mivki Kranj 2022. V gorenjski prestolnici bomo že 21. leto zapored dobili slovenske prvake. Lani so se zmage veselili Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin ter Črtomir Bošnjak in Danijel Pokeršnik.

CEV

ITALIJANKE BOLJŠE OD NAŠIH ODBOJKARIC

Slovenska reprezentanca do 17 let je morala na četrti tekmi evropskega prvenstva priznati premoč Italiji, ki je bila uspešnejša s 3:1 (20, 22, -13, 22). Jutri se bodo naša dekleta na zadnji tekmi skupinskega dela tekmovanja pomerila še s Finsko.

SVETOVNO PRVENSTVO IZJEMNA PRILOŽNOST

Slovenija bo med 26. avgustom in 7. septembrom prizorišče svetovnega prvenstva v odbojki za moške. Dogodek bo po vsem svetu predvidoma dosegel 2,3 milijardi ljubiteljev ljubiteljev športa, na voljo pa so tudi že vstopnice.

VC Portorož

V PORTOROŽU ŠE ZADNJI TURNIR DP DO 18 LET

Igrišča Volley kluba Portorož, na centralni plaži v Portorožu so gostila zadnji turnir državnega prvenstva v odbojki na mivki, kategorije U18 (M/Ž). Turnirja se je udeležilo 19 ženskih in 11 moških ekip. Slavili so Živa Donko in Taja Ferlež ter Enej Sladič in Bor Bratož.

OK Triglav Kranj

DRŽAVNO PRVENSTVO V ODBOJKI NA MIVKI V KRANJU

Kranj bo med 21. in 23. julijem prizorišče državnega prvenstva v odbojki na mivki. Pri moških so prijave praktično že zaključene, pri ženskah so še na voljo prosta mesta. Na DP se že zelo intenzivno pripravljata tudi Črtomir Bošnjak in Tadej Boženk. Vse o DP na www.oktriglav.si.