OK SIP Šempeter

V FINALE ŠEMPETRANKE IN MARIBORČANKE

Odbojkarice SIP Šempetra in Nove KBM Branik so finalistke letošnjega državnega prvenstva za kadetinje. Savinjčanke in Mariborčanke so si uvrstitev med najboljšo četverico ekip priigrale s prvim oz. drugim mestom na polfinalnem turnirju, ki smo ga danes spremljali v Šempetru.

FIVB

SLOVENCA DO ENEGA NAJVEČJIH USPEHOV

Slovenska odbojkarja na mivki Jan Pokeršnik in Nejc Zemljak sta na turnirju svetovne serije FIVB World Tour 3 Star v Kuala Lumpurju s petim mestom prišla do enega največjih uspehov v karieri.

OK Triglav Kranj

V KRANJU 45 EKIP IZ 4 DRŽAV, ZMAGE SLOVENCEM

V Kranju se je končal 8. Spring Cup 2019, na katerem je 27. in 28. aprila nastopilo 45 ekip iz 4 držav - Avstrije, Hrvaške, Srbije in Slovenije.

VC Portorož

ZNANA REPREZENTANCA ZA KVALIFIKACIJE ZA OI

V Portorožu, prizorišču prvega kroga kvalifikacij za olimpijske igre v odbojki na mivki, so potekale slovenske kvalifikacije, na katerih se je za štiri mesta v reprezentanci med seboj merilo šest ekip, po tri v moški in ženski konkurenci.

CEV

NA KLOP CALCIT VOLLEYJA PRIHAJA BRUMEN

Teden dni po koncu finalne serije v prvi odbojkarski ligi za moške na čelu slovenskega podprvaka iz Kamnika prihaja do spremembe na trenerskem stolu. Calcit Volley se je po krstni sezoni v vlogi prvega trenerja razšel z Alešem Hribarjem, nadomestil ga bo Marko Brumen.

OZS

NOVA KBM BRANIK DO ŠESTNAJSTEGA NASLOVA

Odbojkarice Nove KBM Branik so slovenske prvakinje! V odločilni, peti, tekmi velikega finala v Novi Gorici so s 3:1 (-21, 22, -17, -18) premagale Gen-i Volley in se veselile že šestnajstega, sicer pa tretjega zaporednega, naslova državnih prvakinj.

CEV

MLADI SLOVENCI ŽAL NE BODO IGRALI NA EP

Slovenska moška kadetska reprezentanca je žal izgubila tretjo tekmo 2. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Naši fantje so morali z 2:3 (-21, 23, -21, 13, 10) priznati premoč gostiteljem, Romunom ter se tako niso uspeli uvrstiti na prvenstvo stare celine.

SEZONO KONČALE S POKALNO LOVORIKO

Odbojkarice prve ekipe Calcit Volleyja so v vitrine kamniškega kluba po treh sezonah spet prinesle novo lovoriko. Pokalni naslov, ki so ga decembra osvojile v Kanalu, so sicer želele oplemenititi tudi z naslovom državnih prvakinj.

ŠKL

ŠPORT TISOČERIH OBRAZOV

ŠKL je znamka, ki je zaznamovala generacije. Skozi četrt stoletja je Šolska košarkarska liga medse pritegnila mnoge mladostnike iz vse Slovenije in tako združila na tisoče obrazov, košarkarskih, nogometnih in odbojkarskih.

CEV

SLOVENSKI KADETI ŠE DRUGIČ ZMAGALI

Slovenski odbojkarji so na drugi tekmi 2. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo do 17 let še drugič zmagali. Potem, ko so včeraj slavili nad Dansko, so bili danes, s 3:1 (18, 28, -23, 16), uspešnejši še od Estonije!