USPEŠEN DEBI MONIKE POTOKAR

Slovenski reprezentanti in reprezentantke imajo za seboj uspešen vikend v tujih prvenstvih. Sezono v Grčiji je z zmago in zelo dobro predstavo odprla Monika Potokar, v Italiji se je z 22 točkami zopet izkazal Tonček Štern, Alen Pajenk je tokrat ostal brez tekme.

SALONIT BREZ PRESENEČENJA V MARIBORU

V petem krogu Sportklub prve odbojkarske lige so do nove zmage prišli favoriti tekem Merkur Maribor, ACH Volley Ljubljana in Calcit Volley. Tekma med Hišo na kolesih Triglav in Hočami je bila prestavljena.

ATK GROSUPLJE IN SIP ŠEMPETER DO ZMAGE

V petem krogu Sportklub prve odbojkarske lige za dekleta sta bili v soboto odigrani dve tekmi, medtem ko bosta preostala obračuna odigrana v nadaljevanju meseca. Do druge letošnje zmage sta prišla ATK Grosuplje in SIP Šempeter.

Nova KBM Branik

KADETI ZAČELI Z OGREVANJEM PRED ZAČETKOM DP

Tudi kadeti in kadetinje so začeli z ogrevanjem pred novo sezono državnega prvenstva. V nedeljo, 11. oktobra, so opravili s prvim od štirih kvalifikacijskih krogov za prvo in drugo ligo.

ŠEMPETRANKE V OSMINI FINALA POKALA CEV

Odbojkarice SIP Šempetra bodo igrale v osmini finala evropskega pokala CEV Cup. Savinjčanke, ki so v lanski sezoni osvojile tretje mesto v državnem prvenstvu, so namreč brez boja izločile Pölkky Kuusamo in se uvrstile v nadaljnje tekmovanje.

CEV

SLOVENKE EP ZAKLJUČILE NA 7. MESTU

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca do 17 let je na evropskem prvenstvu v Črni Gori osvojila končno 7. mesto. Naše odbojkarice so bile na zadnji tekmi s 3:1 (18, 19, -19, 18) še enkrat uspešnejše od Slovaške. V velikem finalu bosta nocoj igrali Rusija in Turčija.

OZS

ZA ODBOJKARJI ŽE PRVI KROG POKALA SLOVENIJE

S prvimi pokalnimi obračuni se je začelo letošnje tekmovanje za Pokal Slovenije oziroma za eno od obeh lovorik v tekmovanjih pod okriljem Odbojkarske zveze Slovenije. Ženske so odigrale tekme 2. kroga, pri moških smo spremljali obračune 3. kroga.

CEV

SLOVENKE NA EP ZA 7. MESTO IN BREZ SP

Slovenska ženska reprezentanca do 17 let je morala na pomembni tekmi evropskega prvenstva v Črni Gori z 2:3 (17, -23, -21, 14, -9) priznati premoč Romunij in bo jutri igrala za končno 7. mesto. Ob tem je naša izbrana vrsta izgubila možnosti za nastop na svetovnem prvenstvu.

PETI KROG ODPIRATA MERKUR MARIBOR IN SALONIT

Danes ob 20. uri bosta Merkur Maribor in Salonit Anhovo odigrala uvodno tekmo petega kroga Sportklub prve odbojkarske lige. Večina preostalih tekem bo v soboto, 10. oktobra, ko bomo spremljali tudi dva obračuna deklet v ženskem delu prvenstva.

Mladi Jesenice I

S KVALIFIKACIJAMI ZAČELE TUDI DEKLICE

S kvalifikacijami za prvo ligo državnega prvenstva v mali odbojki za deklice so v soboto, 17. oktobra, začele tudi nekatere ekipe na zahodu, kjer se v kvalifikacijah meri 27 ekip.