CEV

FAKEL NOVY URENGOY - ACH VOLLEY LJUBLJANA 3:1

Odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana so v Novem Urengoju odigrali tretjo tekmo skupinskega dela Lige prvakov. Po obetavnem začetku in dobljenem nizu so nato popustili in gostitelji so se s 3:1 veselili še druge letošnje zmage v najelitnejšem odbojkarskem tekmovanju.

ČRNUČE - SALONIT ANHOVO 2:3

V 12. krogu 1. DOL za moške so Črnuče gostile Salonit Anhovo iz Kanala. Favorizirani gostje so šele v zaključku petega niza strli odpor domačih in osvojili dve točki. Črnuče : Salonit Anhovo 2:3 (15:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15).

Klemen Brumec

DVA NIZA BOSTA DOVOLJ ZA DRUGI KROG

V prvi tekmi prvega kroga pokala Challenge so odbojkarji Calcit Volleyja pred svojimi navijači premagali neugodno portugalsko ekipo Sporting iz Lizbone s 3:1 (18, 15, -23, 20). Vendar je bil to le prvi polčas medsebojnega dvoboja, drugi, veliko težji jih čaka v torek.

Matic Eržen

ODBOJKARJI V FORMI PRED ZBOROM

Slovenski reprezentanti se bodo že čez dobrih deset dni zbrali na pripravah na kvalifikacije za olimpijske igre, v klubskih dresih pa, tako kot tudi dekleta, še naprej kažejo dobro formo. Selektorja Alberta Giulianija za zdaj še najbolj skrbi poškodba gležnja Gregorja Ropreta.

OK Merkur Maribor

ODSLEJ ODBOJKARSKI KLUB MERKUR MARIBOR

Odbojkarski klub Maribor je na današnji novinarski konferenci, ki je potekala v Trgovskem centru Merkur Maribor, predstavil generalnega sponzorja, slovensko podjetje z več kot 120-tradicijo, MERKUR trgovina d.o.o. ter se preimenoval v Odbojkarski klub Merkur Maribor.

N/A

DRŽAVNI NASLOV V BRASLOVČE

V nedeljo, 15. decembra, je na Ravnah na Koroškem potekalo državno prvenstvo v odbojki sede, naslov državnih prvakov pa je osvojila ekipa ŠDI Maxi Braslovče.

GEN-I VOLLEY - SIP ŠEMPETER 3:2

Odbojkarice Gen-i Volleyja so v zaostali tekmi 5. kroga 1A. DOL za ženske po 5. nizih strle odpor Šempetrank ter se razveselile zmage s 3:2 (18, -19, -21, 24, 12) v nizih.

V OSLABLJENI ZASEDBI PROTI JEDINSTVU LE NIZ

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi desetega kroga ženske srednjeevropske lige doma izgubile proti ekipi Bimal-Jedinstvo Brčko z 1:3 (20, -23, -23, -18). To je bila njihova zadnja tekma v letu 2019 v tem tekmovanju.

Tina Balažic

ŽOK TRIGLAV KRANJ - ŽOK G.S.V. PTUJ

Odbojkarice ŽOK Triglava Kranja so na tekmi 10. kroga 1B. DOL za ženske s 3:1 (-21, 19, 20, 21) premagale vodilno ekipo prvenstva, ŽOK G.S.V. Ptuj.

Simon Vesel

KRKA - HOČE 3:0

V 12. krogu prvenstva sta se v Novem mestu pomerila Krka in Hoče, zmaga s 3:0 (21, 17, 23) pa je pripadla gostiteljem. V domači vrsti sta bila razpoložena Kosmina (15) in Kumer (14), pri gostih pa je prednjačil Crnjanski (14). Krkaši so tako potrdili uvrstitev v ligo za prvaka.