V SOBOTO NOVI OBRAČUNI DEKLET

V sredinem derbiju ženskega dela Sportklub prve odbojkarske lige je Calcit Volley še drugič v letošnji sezoni premagal Novo KBM Branik. V soboto Kamničanke čaka OD Krim, ki je presenetljivo ugnal Gen-I Volley, Mariborčanke pa bodo gostile ravno Goričanke.

MOŠKI VSTOPAJO V ZADNJO TRETJINO REDNEGA DELA

Moški del Sportklub prve odbojkarske lige bo v soboto vstopil v zadnjo tretjino rednega dela prvenstva, ki bo določila nosilce končnice. Trenutno najboljša štiri moštva bodo v tekmah 15. kroga doma gostila ekipe med petim in osmim mestom.

MLADI REPREZENTANTI SPET SKUPAJ

Slovenska moška kadetska reprezentanca se bo jutri zbrala v Mariboru in opravila četrti cikel priprav na marčevske kvalifikacije za evropsko prvenstvo.

TUJINA ALI DOMOVINA, 9. DEL – LANA ŠČUKA

Tokratna gostja rubrike Tujina ali domovina je Lana Ščuka, še druga Slovenka, ki v letošnji sezoni igra v elitni turški ligi. Ljubljančanka, ki jo je Turčija povsem prevzela, ne želi preveč načrtovati prihodnosti in se raje prepušča toku življenja.

PHOTO © Union Raiffeisen WALDVIERTEL

ACH VOLLEY LETO ZAČEL Z ZMAGO

Po točno treh tednih tekmovalnega premora so odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana leto 2021 pričeli v avstrijskem Zwettlu pri ekipi Union Raiffeisen Waldviertel. S 3:1 so bili uspešnejši slovenski prvaki.

PO SLABŠEM ZAČETKU DO ZANESLJIVE ZMAGE

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi petega kroga srednjeevropske lige v Gradcu domačo ekipo UVC Holding Graz premagali s 3:1 (-15, 20, 15, 14).

DANES DERBI CALCIT VOLLEY – NOVA KBM BRANIK

Danes bodo v ženskem delu Sportklub prve odbojkarske lige odigrane tri zaostale tekme. Pomerili se bodo Gen-i Volley in OD Krim, v sosedskem obračunu Ankaran in Luka Koper ter na derbiju Calcit Volley in Nova KBM Branik.

OZS

S TRENINGI ZAČENJA VEČ KOT 900 ODBOJKARJEV

Mladi odbojkarji in odbojkarice z današnjim uvodom začenjajo niz brezplačnih spletnih treningov telesne vadbe, ki jih Odbojkarska zveza Slovenije organizira v sodelovanju s priznanimi trenerji iz 2ASports Lab. Na OZS smo zbrali več kot 900 prijav.

Sekcija za športno psihologijo

KAKO BITI TRENER V ČASU KORONE?

Športni psihologi bodo letošnji ''Dan športne psihologije'' praznovali nekoliko drugače in med 18. in 23. januarjem izvedli brezplačne delavnice za vse, ki jih zanima trenerstvo v času #covid19.

NA KLOPI PANVITE HRIBARJA ZAMENJAL FUJS

OK Panvita Pomgrad se v zadnjo tretjino prvenstva z novim trenerjem; osmi zaporedni poraz usoden za Aleša Hribarja.