OZS

KOTNIKOVA IN LOVŠINOVA ZAČENJATA EP

Najboljši slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta v Arnhemu opravili še zadnji trening pred začetkom evropskega prvenstva. Naši dekleti bosta tekmovanje odprli z obračunom proti Čehinjama Dunarovi in Mokri.

CEV

SLOVENKE PO PETIH NIZIH KLONILE S ŠPANKAMI

Slovenske odbojkarice so se na evropskem prvenstvu do 20 let v Bolgariji pomerile s Špankami in po hudem boju izgubile z 2:3 (22,-22, -22, 18, -16). Naša dekleta za konec tekmovanja jutri čaka še obračun s Švedinjami.

osebni arhiv

IN MEMORIAM: FRANC TUŠEK

V devetdesetem letu se je poslovil Franc Tušek, nekdanji odbojkar in trener ter odbojkarski funkcionar, ki je bil v devetem desetletju prejšnjega stoletja tudi predsednik Odbojkarske zveze Slovenije.

SLOVENKE DOBRO IZKORISTILE TEKMI Z BELGIJKAMI

Slovenske odbojkarice, ki se pripravljajo na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2026, so v Ljubljani odigrale dve prijateljski tekmi z Belgijkami. Na prvi so slavile s 3:1 (21, -17, 23, 21), druga se je končala z 2:2 (21, -19, 22, -19). Nov preizkus naša dekleta čaka v petek in

OK Triglav Kranj

SLOVENKI NA ZADNJIH PRIPRAVAH PRED EP

Slovenki Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin sta že odpotovali na Nizozemsko, ki bo od 13. do 18. avgusta prizorišče evropskega prvenstva v odbojki na mivki. Zadnje dni pred začetkom tekmovanja bosta naši dekleti izkoristili za trening na najvišji ravni.

SLOVENKE NA PRVI TEKMI BOLJŠE OD BELGIJK

Slovenske odbojkarice, ki se pripravljajo na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2026, so na prvi medsebojni prijateljski tekmi v Ljubljani gostile Belgijke in slavile s 3:1 (21, -17, 23, 21). Drugi obračun bosta reprezentanci odigrali jutri.

SELEKTOR OREFICE ZA ZDAJ ZELO ZADOVOLJEN

Slovenske odbojkarice zaključujejo četrti teden priprav na kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2026, ki jih čakajo konec avgusta, ko v Ljubljano prihajajo Izraelke in Estonke. Selektor Alessandro Orefice je, kljub nekaj težavam, z opravljenim delom zelo zadovoljen.

CEV

OSLABLJENE SLOVENKE NISO BILE KOS TURKINJAM

Slovenska reprezentanca do 20 let je morala na tekmi 3. kroga evropskega prvenstva v Bolgariji priznati premoč Turčiji, ki je bila boljša s 3:0 (9, 20, 13). Slovenke, ki v Sofiji nastopajo v močno okrnjeni zasedbi, bodo jutri proste, nato pa jih že čaka dvoboj z Bolgarkami.

CEV

TUDI HRVATICE BOLJŠE ŠELE PO PETIH NIZIH

Slovenske odbojkarice so morale v drugem krogu evropskega prvenstva do 20 let v Bolgariji priznati premoč Hrvaticam, ki so bile boljše po petih nizih, s 3:2 (15, -21, -19, 13, 12).

OZS

ZNANI PRVAKI NA DP DO 18 LET NA MIVKI

Ljubljana je gostila finalni turnir državnega prvenstva v odbojki na mivki, in sicer v kategoriji U18 za dekleta in fante. Naslova prvakinj sta se veselili Žana Blatnik in Neža Kodrun, slovenska prvaka pa sta postala Mark Lačen in Matic Krapež Cebek.