Gregor Čiček

DEČKI IN DEKLICE ZNOVA NA PARKETU

Minuli vikend so se na odbojkarska igrišča po novoletnem premoru vrnili starejši dečki in deklice, ki so odigrali 1. krog A in B lig državnega prvenstva.

LJUBLJANČANI PRVIČ PROTI CHAUMONTU

Po osvojeni lovoriki Pokala Slovenije in uspešnem uvodu v novo koledarsko leto je za slovenske prvake čas, da se pomerijo še s tretjim tekmecem v skupinskem delu Lige prvakov. V ponedeljek Ljubljančani potujejo na sever Francije, kjer jih v torek čaka obračun s Chaumont VB 5 HM.

SLOVENCI BODO V SREDO DOBILI TEKMECE NA EP

Evropska odbojkarska zveza (CEV) je pripravila osnutek poteka žreba skupin za EuroVolley 2019, ki ga bo septembra gostila tudi Slovenija. Na žrebu, ki bo v sredo, ob 18.30 uri v Bruslju, bo v bobnu 24 udeleženk, že zdaj pa je znano, da bo Slovenija igrala v skupini C.

OK SIP Šempeter

VEČJE RAZSEŽNOSTI TURNIRJA V SAVINJSKI DOLINI

Odbojkarski klub Sip Šempeter je v sodelovanju z Odbojkarsko zvezo Slovenije in v sklopu projekta CEV School Volleyball poskrbel, da bomo v soboto, 13. aprila, v Savinjski dolini znova lahko spremljali nastope mladih odbojkarjev.

Alen Tači

PO NOVOLETNEM PREMORU PRVIČ NA MIVKI

V nedeljo, 13. januarja, je v Športnem parku Ludus potekal 3. krog zimske lige v odbojki na mivki, ki je prvo mesto v skupni razvrstitvi prinesel Uršuli Kne in Špeli Chvatal, pri moških sta vodstvo ohranila Aljaž Juvančič in Davor Zupančič.

RAZPIS NPŠŠ

Odbojkarska zveza Slovenije objavlja Razpis - Nacionalne panožne športne šole 2020 - 2024. Rok za oddajo vlog je 17. januar 2020, do 12. ure.

Tomaž Kušar

KADETINJAM EP, KADETI V DODATNE KVALIFIKACIJE

Slovenska ženska kadetska reprezentanca je osvojila naslov srednjeevropskih prvakinj, hkrati pa so se dekleta uvrstila na evropsko prvenstvo. Fantje so na prvenstvu MEVZA osvojili srebro in bodo igrali v dodatnih kvalifikacijah za prvenstvo Stare celine.

Tine Forštnarič

SIP ŠEMPETER – GEN-I VOLLEY 3:2

V 11. krogu 1. A DOL za ženske senzacija v Šempetru. SIP-ovke so na kolena spravile doslej še nepremagano ekipo GEN-I Volley, boljše so bile s 3:2 (17, -19, -20, 21, 12).

DANES SE NADALJUJE DRŽAVNO PRVENSTVO

S tekmami 11. kroga se po zimskem premoru nadaljuje državno odbojkarsko prvenstvo in lov za naslov državnih prvakov. Pri moških so v najboljše položaju odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana, ki v prvenstvu še niso izgubili, prav tako kot GEN-I Volley, ki je v vodstvu pri dekletih.

CALCIT VOLLEY II - ANKARAN HRVATINI 1:3

Odbojkarice druge ženske ekipe Calcit Volleyja so v tekmi 11. kroga 1A. DOL za ženske doma izgubile proti ekipi Ankaran Hrvatini z 1:3 (-20, 17, -19, -24).